Karty opierają się na procesorze graficznym G92b, który wytworzono w 55 nanometrowej technologii

Nie będzie kolejnej zmiany nazwy GeForce’a 9800 GT

Nvidia (przynajmniej na razie) nie zmieni nazwy swojej karty graficznej GeForce 9800 GT, która według niedawnych zapowiedzi miała nosić oznaczenie GTS 240.

Co prawda nVidia nie zdecydowała się na ten krok sama, bowiem to partnerzy handlowi kalifornijskiej firmy „przekonali” ją do cofnięcia wcześniej planów, które zakładały kolejną już zmianę nazwy karty graficznej. Model o którym mowa, na początku nosił oznaczenie GeForce 8800 GT, następnie zmieniono jego nazwę na GeForce 9800 GT, a w tym miesiącu miała być zmieniona po raz drugi – na GTS 240. Na szczęście do tego przynajmniej na razie nie dojdzie.

nVidia przygotuje jednak trzy wersje GeForce’a 9800 GT – „zwykłą”, która jest praktycznie identyczna z istniejącym już modelem, „zieloną”, która maksymalnie pobiera 75 W mocy oraz „podkręconą”, z wyżej ustawionymi zegarami i 112 procesorami strumieniowymi.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.