Nowy materiał zwiększy efektywność niebieskich OLEDów o 25 procent

Dr Asanga Padmaperuma twierdzi, że zaprojektował, zsyntezował i przetestował nowe materiały, które zwiększą żywotność niebieskich diod OLED co najmniej o 25 procent.

OLED, technologia od dawna kusząca swoją wydajnością, jednak do tej pory nie znajdująca swojej drogi na rynek mainstream, zyskuje kolejne usprawnienia. Tym razem rozwiązano problem żywotności niebieskich diod, które w porównaniu z diodami czerwonymi i zielonymi, znacznie szybciej traciły energię.

Grupa naukowców z laboratorium Pacific Northwest National Laboratory, na czele z doktorem Asangą Padmaperuma, zaprojektowała, wytworzyła i przetestowała nowe materiały, które zwiększą oszczędność energii niebieskich diod OLED co najmniej o 25 procent, co oczywiście przełoży się na ich żywotność.

Laboranci już omówili swoje osiągnięcie na spotkaniu stowarzyszenia American Chemical Society, zatem teraz czekamy tylko na producentów, którzy zaimplementują nowe odkrycie w długotrwałych panelach OLED.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.