Aplikacja do transmisji strumieniowej onlineTV uwielbia zmieniać wpisy w Rejestrze, co prowadzi do znacznego pogorszenia wydajności podczas wyświetlania grafiki

OnlineTV wyłącza akcelerację sprzętową Visty

Po zainstalowaniu przez nas aplikacji onlineTV zacinają się gry. Według narzędzia diagnostycznego DirectX (DxDiag) system operacyjny nie ma żadnych problemów. Instalacja nowych sterowników karty graficznej nie rozwiązuje problemu.

Podczas instalacji odtwarzacza strumieniowej transmisji onlineTV zostają czasami zmodyfikowane ważne wpisy w Rejestrze systemowym. Mają one istotne znaczenie dla akceleracji sprzętowej. Gdy więc po uruchomieniu onlineTV karcie graficznej brakuje mocy, powinniśmy sprawdzić kilka wpisów w Rejestrze. We wpisie »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftDirectDraw« pozycja »EmulationOnly« musi mieć wartość (REG_DWORD) »0«. Również wpis »SoftwareOnly« w kluczu »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftDirect3DDrivers« powinien mieć wartość »0«. W razie potrzeby zmieniamy wartość wpisów z »1« na »0«, a po dokonaniu tej modyfikacji ponownie uruchamiamy system operacyjny.

Wyjaśnienie:

»Software Emulation Layer (SEL)« – odpowiedzialny za awaryjną obsługę niekompatybilnego procesora graficznego – jest aktywowany przez wpis »EmulationOnly«. Karty zgodne z DirectX 9 bądź 10 korzystają z »Hardware Abstraction Layer« i nie potrzebują już SEL.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.