Opera Mobile 9.7 w sposób błyskawiczny załaduje nawet najbardziej złożone witryny internetowe

Opera Mobile 9.7 – jeszcze wydajniejsza, jeszcze bardziej zgodna ze standardami

Opera wkrótce zaprezentuje nową wersję swojej mobilnej przeglądarki. Opera Mobile 9.7 będzie zawierać niedawno opracowany przez Norwegów algorytm Opera Turbo.

Opera Mobile 9.7, przyśpieszana serwerowo przeglądarka mobilna, zostanie oficjalnie zaprezentowana przez Opera Software na konferencji CTIA Wireless Show 2009 w przyszłym tygodniu. Nowa wersja znakomitej norweskiej aplikacji będzie zawierała w sobie technologie Opera Turbo, która kompresuje witryny w celu płynniejszej wymiany danych między palmofonem a serwerem.

Nowa przeglądarka to także silnik renderujący Presto w wersji 2.2, który będzie obecny również w opracowywanej właśnie dziesiątej wersji Opery dla komputerów stacjonarnych. Opera Mobile 9.7 będzie w pełni obsługiwała technologie Ajax i Flash. Przechodzi w 100% test Acid3 i obsługuje OpenGL ES i Google Gears. Niestety, dostępna będzie na razie tylko w wersji dla Windows Mobile.

Zobacz Operę Mobile 9.7 w akcji:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.