Na ponad jednej trzeciej komputerów osobistych na świecie zainstalowane jest oprogramowanie pirackie, nielegalne lub nie posiadające licencji.

Parlament Europejski odrzucił ustawę antypiracką

Wspólnota Europejska przeciwstawia się francuskiej ustawie antypirackiej. Wspierany przez Komisję Europejską pomysł na odcinanie piratów od sieci zostało odrzucony przez Parlament.

Internauci, w myśl nowego prawa proponowanego przez francuski rząd mieli być odcinani od Internetu na okres 3 do 12 miesięcy. Obowiązywać miała zasada dwóch ostrzeżeń: upomnienie mailowe, listowne i dopiero wtedy blokada połączenia. Piraci mieli być gromadzeni w bazie HADOPI i na zawsze pozostaną na tej czarnej liście. Ustawa, wsparta przez Komisję Europejska, została jednak odrzucona przez Parlament Europejski. Zdaniem polityków, takie praktyki są „zbyt niebezpieczne dla wolności słowa”, niezależnie od tego, czy spełniłyby swoje zadanie.

0
Źródło: Rzeczpospolita
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.