Partia Piratów na demonstracji w Sztokholmie

Partia Piratów startuje do Europarlamentu

Szwedzka Partia Piratów będzie kandydowała w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. 20 kandydatów zostanie umieszczonych na listach.

Christian Engström, współzałożyciel Partii Piratów, ogłosił jej start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. – Jeśli politycy zechcą zapobiec współdzielenia plików w Internecie, będą musieli nieustannie ulepszać techniki monitorowania danych. Chcemy dopilnować tego, by w tym wszystkim nie przestano szanować naszego prawa do prywatności – mówi.

Szwedzka Partia Piratów jest zdania, że ludzie powinni mieć możliwość nieograniczonego kopiowania książek czy muzyki na prywatny użytek. Politycy chcą też abolicji systemu patentowego oraz gwarantowanych praw dla każdego internauty.

Politycy cieszą się dużą sympatią wśród Szwedów, jednak jak dotąd nie przekładało się to na oddane głosy – podczas ostatnich wyborów do szwedzkiego parlamentu uzyskali raptem 0,63% poparcia. Jednak w świetle zaostrzonych działań antypirackich Wspólnoty oraz procesu The Pirate Bay, Partia Piratów może mieć tym razem o wiele więcej szczęścia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.