Producent twierdzi, że nowe osiągnięcie pozwoli zaoszczędzić pieniądze przy budowaniu serwerów i innych komputerów

Pierwsze 16-gigabajtowe moduły pamieci DDR3 RDIMM

Samsung dumnie informuje o wytworzeniu pierwszych na świecie modułów pamięci DDR3 Registered DIMM o pojemności 8 i 16 GB, złożonych z 2-gigabitowych układów DRAM.

Południowokoreański zawodnik wagi ciężkiej – Samsung – wytworzył pierwsze na świecie i jednocześnie najmniejsze moduły pamięci o wysokiej gęstości zapisu – DDR3 RDIMM. Korzystając z wytworzonych w 50-nanometrowym procesie technologicznym 2-gigabitowych układów DRAM, Samsung zbudował 8 i 16 Gigabajtowe moduły pamięci DDR3 Registered Dual Inline Memory Modules (buforowane moduły DIMM), które skierowany są na segment serwerów.

Moduł o pojemności 16 Gigabajtów pracuje z częstotliwością 1066 MHz, przy napięciu zasilania zaledwie 1.35V, zaś zbudowany został w podwójnej konfiguracji (jeden układ to dwie kości), czyniąc z niego rozwiązanie efektywne, pod względem kosztów.

Na początku stycznia informowaliśmy was o tym, że Samsung wytworzył już większe, 4-gigabitowe układy DRAM, tak więc w najbliższym czasie możemy spodziewać się jeszcze bardziej pojemnych i szybszych modułów RDIMM.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.