PMA 2009: 12-megapikselowa „prawie lustrzanka” z 24-krotnym zoomem

Pentax oficjalnie zaprezentował swoje najnowsze dziecko, które wyposażył w szerokokątny obiektyw z 24-krotnym zoomem, 12-megapikselową matrycę i wiele funkcji zapożyczonych z lustrzanek.

Pentax X70 to „aparat-most” między zaawansowanymi lustrzankami, a aparatami kompaktowymi. Model ten wyposażono w 12-megapikselową matrycę oraz szerokokątny obiektyw z 24-krotnym zbliżeniem optycznym, zakresem ogniskowych 26-624 mm (ekwiwalent dla małego obrazka) i stabilizacją obrazu. Ponadto oferuje pełny tryb manual, który najczęściej zarezerwowany jest dla lustrzanek.

Aparat jest również szybki – potrafi wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 5 Megapikseli z prędkością 11 klatek na sekundę. Mamy możliwość ustawienia czułości ISO 50-800, zaś wartości powyżej 1600 są zarezerwowane dla trybu redukcji drgań. Aparatem można również nagrywać filmy wideo w rozdzielczości 720p, jednak tylko z prędkością 15 klatek na sekundę.

Aparat Pentax X70 powinien trafić na półki sklepowe w kwietniu, w cenie 400 dolarów. W przeliczeniu daje to kwotę 1500 złotych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.