PMA 2009: Aparat Kodaka z 10-krotnym zoomem

Kodak Z915 to nowy aparat, wyposażony w 10-megapikselową matrycę i stabilizowany obiektyw z 10-krotnym zbliżeniem optycznym. Wszystko zamknięto w półprofesjonalnej obudowie.

Na kończących się dzisiaj targach fotograficznych PMA 2009, Kodak zdążył jeszcze zaprezentować nowy aparat kompaktowy, skierowany do początkujących, aczkolwiek wymagających amatorów fotografii. Model EasyShare Z915 wyposażono w 10-megapikselową matrycę, optycznie stabilizowany obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym i zakresem ogniskowych 35-350 mm, zakres czułości ISO 64-1600, w pełni automatyczny tryb rozpoznawania sceny o nazwie Smart Capture, funkcję rozpoznawania twarzy, możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości VGA z rozdzielczością 30 klatek na sekundę, a także 2,5-calowy ekran LCD oraz gniazdo kart pamięci SDHC.

Więcej szczegółów na temat nowego aparatu na razie nie ujawniono, jednak na rynek ma trafić już w kwietniu, w cenie 200 dolarów. W przeliczeniu daje to kwotę powyżej 750 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.