Nowy aparat Sony powinien być znakomitym konkurentem widocznego na zdjęciu Canona SX1

PMA 2009: Kompakt od Sony z 20-krotnym zoomem i wideo Full HD

Na targach PMA Sony ma zaprezentować nowy aparat cyfrowy typu ultrazoom, który wyposażono w 9-megapikselową matrycę CMOS oraz możliwość nagrywania filmów 1080p.

Na jednym z forów poświęconych fotografii, pojawiła się informacja na temat nowego aparatu kompaktowego firmy Sony, który nazwano Cybershot dsc-hx1. Z tego co wiemy, urządzenie wyposażono w 9-megapikselową matrycę Exmor CMOS, szerokokątny obiektyw z 20-krotnym zbliżeniem optycznym i zakresem ogniskowych 28-560 mm (ekwiwalent dla małego obrazka), 2,7-calowy ekran LCD o wysokim kontraście, optyczną stabilizację obrazu, możliwość nagrywania filmów w jakości HD 1080p z równie wysokiej jakości dźwiękiem, a także możliwość wykonywania zdjęć seryjnych z prędkością 10 klatek na sekundę.

Więcej informacji Sony prawdopodobnie ujawni podczas zbliżających się targów PMA 2009, podczas których dowiemy się również, jak wygląda nowy aparat japońskiego producenta. Wstępna i niepotwierdzona cena wynosi 400 funtów (ponad 2 150 złotych), co jednak jest chyba nieco zawyżoną kwotą.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.