Zwiedzanie Marsa jest teraz o wiele przyjemniejsze

Poznawanie Marsa dzięki aktualizacji Google Earth

Google Earth 5.0 zyskało nowy, ciekawy element. Od dziś można dzięki aplikacji dowiedzieć się o wiele więcej o naszej bliźniaczej planecie – Marsie.

Google Earth, wbrew swojej nazwie, umożliwia eksplorację nie tylko naszego globu, ale i niebios, oraz naszej bliźniaczej planety, czyli Marsa. To właśnie nasz bratni glob zyskał kilka ciekawych aktualizacji w aplikacji Google’a.

Od teraz możemy poznać historię Marsa dzięki nowym teksturom na podstawie obserwacji takich astronomów, jak Giovanni Schiaparelli czy Percival Lowell. Dzięki umowie z NASA możemy również podglądać obraz na żywo (OK, z kilkugodzinnym opóźnieniem) z kamery THEMIS z pokładu statku Mars Odyssey. Dodano też funkcję śledzenia satelitów Czerwonego Globu.

Ostatnią nowinką są wycieczki po Marsie. Jeśli nie wiesz gdzie się udać, Google Earth zaproponuje ci zwiedzanie najciekawszych marsjańskich „spotów turystycznych”. Google Earth można pobrać z naszego serwisu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.