Niewielki program pozwala na kontolowanie pracy wiatraka.

Programowe uspokojenie nerwowego wiatraka

Kupiliśmy jednego z nowszych notebooków Acer Aspire A150. Z pracy mininotebooka jesteśmy bardzo zadowoleni, jedynie wiatrak małego komputera doprowadza nas do szaleństwa.

Społeczność fanów notebooka Acer Aspire One A150X rośnie szybko. Nie dziwi więc, że pojawiające się problemy są rozwiązywane bezpośrednio przez członków tej nieformalnej grupy. Jednym z ich dzieł jest freeware’owe narzędzie AA1 Fan Control. Aplikacja rzeczywiście wycisza wiatrak urządzenia. Po instalacji sterownika portów TVicPortInstall41.exe możemy uruchomić narzędzie AA1FanControl.exe z dowolnego folderu. Po uruchomieniu go definiujemy punkty włączenia oraz wyłączenia dla wiatraka systemowego – zawsze zależnie od temperatury procesora.

Przy okazji mamy możliwość zadecydowania, czy AA1 Fan Control ma być uruchamiany automatycznie z systemem operacyjnym, czy nie. Narzędzie jest darmowe, a zostało stworzone wyłącznie z myślą o notebookach Aspire One z wersją BIOS od 0.1xxx do 0.3304 i odwołuje się do podstawowych funkcji BIOS-u. Dlatego odradzamy stosowanie tego narzędzia na innych netbookach bądź notebookach. W najgorszym wypadku może to się skończyć zniszczeniem sprzętu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.