Efekt trójwymiarowego pulpitu, taki jak w Linuksie albo w Viście, jest teraz możliwy do uzyskania także w XP. Tutaj w postaci sześcianu zostały przedstawione dwa pulpity, standardowy pasek zadań Windows zastępuje w tym przypadku program RocketDock.

Przyspieszona grafika 3D w sieci

Khronos Group, z inicjatywy fundacji Mozilla, formuje zespół, który zajmie się utworzeniem nowego standardu przyspieszonej grafiki 3D w sieci. Prace rozpoczną się w przyszłym miesiącu.

Z inicjatywy producenta przeglądarki Firefox, grupa Khronos Group informuje o utworzeniu grupy roboczej, skoncentrowanej na tworzeniu nowego, otwartego standardu, który udostępni przyspieszoną grafikę 3D w Internecie. Zespół rozpocznie prace w przyszłym miesiącu, natomiast pierwsze publiczne wydanie ma nastąpić w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Zaproponowana przez Mozillę, specyfikacja nowego standardu opiera się na zestawie funkcji API OpenGL ES (Embedded Systems) w wersji 2.0, jednak inne propozycje wciąż są mile widziane, tak jak inne firmy, które chciałyby mieć swój udział w przedsięwzięciu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.