Safari okazało się najłatwiejszym celem dla hakerów

Pwn2Own – Safari złamane w dwie minuty

Podczas konferencji ds. bezpieczeństwa CanSecWest, odbył się pojedynek "hakerzy kontra przeglądarki". Nie ostał się żaden desktopowy browser, przetrwały wszystkie mobilne.

Coroczny konkurs PWN2OWN odbył się jak zawsze podczas konferencji CanSecWest. Hakerzy mieli za zadanie dobrać się do systemu operacyjnego poprzez lukę w przeglądarce. Aby zmotywować włamywaczy wyznaczono nagrody finansowe.

Do konkursu stanęły przeglądarki wbudowane w Windows Mobile, Google Android, Symbiana, iPhone’a i BlackBerry oraz desktopowe Internet Explorer 8, Firefox i Chrome pracujące w środowisku Windows 7 a także Safari w Mac OS X.

Pierwszego dnia konkursu ostała się tylko jedna desktopowa przeglądarka – google’owy Chrome. Jako pierwsze padło Safari (już po dwóch minutach). Internet Explorer i Firefox stały się kolejnymi ofiarami.

Co ciekawe, żaden haker nie zdołał złamać mobilnych przeglądarek. Mimo wielu prób jak dotąd nikomu się nie udało wstrzyknąć złośliwego kodu w żaden z palmofonów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.