Ściśle tajne bazy wojskowe w Google Earth

Brytyjscy oficjele wojskowi są rozwścieczeni. Najnowsze uaktualnienie dla Google Earth w szczegółach pokazuje tajne wojskowe instalacje Wielkiej Brytanii.

Infrastruktura obronna, baza nuklearnych łodzi podwodnych w Faslane, kwatera główna centrum kryzysu nuklearnego w Northwood, koszary SAS w Herefordshire, centrala MI6… możemy to wszystko obejrzeć dzięki uaktualnionym mapom Google Earth. Brytyjski wywiad obawia się, że takie dane umożliwią terrorystom o wiele skuteczniejsze działanie. – Terroryści mogą nawet zaprogramować rakiety tak, by wywołać jak największe zniszczenia – komentuje jeden z ekspertów.

Google niejednokrotnie już zmniejszało rozdzielczość zdjęć newralgicznych instalacji wojskowych w różnych krajach. Za każdym razem jednak działo się to tylko na wyraźne żądanie władz publicznych, i podlegało „negocjacji za zamkniętymi drzwiami”.

Przykładowe zdjęcia tajnych instalacji brytyjskich, w wariantach „przed” i „po” dostępne są w galerii powyżej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.