Przeciętnego Polaka będzie stać na zakup stacji SSD dopiero za 5 lat. Lepiej późno, niż później

SSD zrównają się z dyskami twardymi pod względem cen za 5 lat

Według Briana Bearda z firmy Samsung, ceny stacji SSD będą stopniowo maleć o 40-60 procent rocznie, by za pięć lat osiągnąć poziom dzisiejszych cen dysków twardych.

Napędy Solid State Drive to z pewnością jedno z największych osiągnięć ostatnich lat, co jednak nie oznacza, że w kwestii sprzedaży mogą się równać z tradycyjnymi dyskami twardymi, czego główną przyczyną jest ich wysoka cena. W ciągu ostatnich pięciu lat ceny stacji SSD znacząco malały i ten trend ma się utrzymać – za pięć lat powinny osiągnąć dzisiejszy poziom cenowy dysków twardych, jak twierdzi Brian Beard, kierownik do spraw marketingu w oddziale Samsunga zajmującym się pamięciami flash.

Oprócz spadku cen, zauważalne jest również sukcesywne zwiększanie pojemności i prędkości transferu danych – dostępne są już napędy o pojemności 512 GB, a także oferujące prędkość zapisu danych równą 1400 MB/s.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.