Przyszłość techniki multiekspozycji, Watanabe widzi w udoskonalaniu autofokusa

Szef Olympusa: Dwanaście Megapikseli jest wystarczające

Pościg za jak największą ilością Megapikseli wydaje się być naturalną ewolucją w dziedzinie fotografii cyfrowej. Taki stan rzeczy nie podoba się jednak szefowi Olympusa. Nam też.

Od dawna możemy obserwować, jak producenci aparatów cyfrowych (i nie tylko – czytaj telefony komórkowe) prześcigają się w montowaniu coraz to bardziej napakowanych pikselami matryc w malutkich aparatach, dla których często ilość ponad 8 Megapikseli jest już za duża – co skutecznie odda pojawiający się szum. Mamy więc nadzieję, że Ci wszyscy producenci pójdą po rozum do głowy, podobnie jak Akira Watanabe – dyrektor generalny Olympusa – który stwierdził, że 12 Megapikseli w zupełności wystarczy, aby zaspokoić potrzeby większości klientów.

Watanabe potwierdził również, że Olympus nie zamierza brać udziału w megapikselowej gonitwie w segmencie lustrzanek cyfrowych (Olympus E-System), a chce skupić się na innych aspektach, jak: technika multiekspozycji, reprodukcja kolorów oraz czułość ISO dla lepszej jakości zdjęć, przy słabym oświetleniu.

Widać Akira Watanabe za bardzo nie przejmuje się regułami marketingu, choć słowa słowami, a czyny czynami.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.