Nowa wersja aplikacji łata ostatnio wykryte luki bezpieczeństwa w aplikacji oraz poprawia jej stabilność

Trzecia wersja beta Firefoksa gotowa do testów

Zgodnie z zapowiedziami, Mozilla udostępniła dziś trzecią wersję testową przeglądarki Firefox 3.1. Poprawiono w niej wydajność, stabilność oraz kompatybilność ze standardami.

Mozilla Firefox 3.1 beta 4 jest już gotowa do testów. Główne zmiany, w porównaniu do poprzedniej bety, zaszły „pod maską” przeglądarki. Tryb prywatności działa teraz w przeglądarce skuteczniej, umożliwiając użytkownikowi w prostszy sposób „zapomnienie” o stronie. Bardzo wiele zmian zaszło też w silniku TraceMonkey, który jest odpowiedzialny za obsługę JavaScript. Przypomnijmy, że ten moduł to główne źródło problemów Mozilli – spowodował wręcz opóźnienie daty premiery nowej wersji przeglądarki. Poprawiono też wydajność głównego silnika Gecko, oraz obsługę najnowszych standardów webowych wyznaczonych przez organizację W3C.

Wersje testowe dla Windows, Maka i Linuksa można pobrać ze strony producenta. Przypominamy, że znaczek „beta” oznacza nieukończony produkt, mogący wciąż zawierać błędy. Stabilną wersję Firefoksa można pobrać z naszego serwisu. Stabilna wersja nowego Firefoksa nie będzie oznaczona symbolem 3.1, a 3.5.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.