Lepiej późno, niż wcale chciałoby się rzec. Tym bardziej, że premiera następcy Visty coraz bliżej

Windows Vista wreszcie osiąga 30-procentowy udział w rynku

System Windows Vista jest już dostępny dla wszystkich przez ponad dwa lata, ale dopiero teraz może pochwalić się 30-procentowym udziałem w rynku. Króluje wciąż XP.

Przez ponad dwa lata, odkąd system Windows Vista zadebiutował na rynku, najpopularniejszym wyborem klientów i tak był starszy OS giganta z Redmond, a konkretniej Windows XP. Teraz Ten pierwszy wreszcie przekroczył próg 30-procentowego udziału w rynku, natomiast ten drugi zaczął nieznacznie tracić – posiada nieco ponad 57 procent udziału. Według firmy StatCounter, Vista jest najpopularniejsza wśród użytkowników, którzy przesiadali się ze starszych pecetów na nowsze i tych, którym komputer najbardziej przydaje się w weekendy.

XP stracił swój udział jednak znacznie szybciej, niż Vista go zyskała, co oznacza, że dotychczasowi użytkownicy tego pierwszego, zamieniali go raczej na system Mac OS X. Jest to poparte faktem, iż udział w rynku systemu Apple’a wzrósł znacznie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy – od 6,6 do 8,3 procenta.

Podsumowując, Vista wreszcie nabrała rozmachu, a spora część jej przeciwników, przesiadła się na komputery Apple’a.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.