Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował 24 klauzule, jakie stosują w swoich umowach operatorzy sieci Orange, Era i Play

Wspólnota Europejska daje czas Microsoftowi do kwietnia

Wspólnota Europejska dała gigantowi z Redmond dodatkowy miesiąc na ustosunkowanie się do zarzutów "praktyk monopolistycznych" w sprawie przeglądarki IE.

Microsoft otrzymał dodatkowy miesiąc w sprawie oskarżenia o praktyki monopolistyczne. Przypomnijmy: zdaniem Komisji Europejskiej, Microsoft nie ma prawa do umieszczania przeglądarki Internet Explorer w swoim systemie operacyjnym. Podobne stanowisko do urzędników ma wiele firm, w tym Google.

21 kwietnia to ultimatum dla koncernu z Redmond: albo uda mu się w jakiś sposób uwolnić od zarzutów, albo czeka go solidna kara finansowa. Bez wątpienia pomoże tu Windows 7, który, według zapowiedzi, będzie umożliwiał całkowite odinstalowanie przeglądarki Internet Explorer.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.