Ballmer zdaje sobie sprawę, że Internet to przyszłość nie tylko Microsoftu, ale całego rynku IT

Yahoo! znów smakowitym kąskiem dla Microsoftu?

Zmiana szefostwa w Yahoo! wzbudziła nowe nadzieje Steve'a Ballmera - dopuszcza on bowiem możliwość ponownych negocjacji w sprawie wykupienia internetowego giganta.

Steve Ballmer, podczas jednej z konferencji prasowych, zapytany o możliwość powrotu do stołu negocjacyjnego w sprawie przejęcia Yahoo!, wyraził swoje zainteresowanie takim obrotem spraw. Koncern z Redmond już raz próbował zakupić internetowego giganta za 47,5 miliarda dolarów. Ówczesny szef firmy, Jerry Yang, odrzucił propozycję Ballmera. Yang jednak już nie przewodniczy Yahoo!, jego miejsce w styczniu zajęła Carol Bartz. W niej dyrektor Microsoftu pokłada swoje nadzieje.

Microsoft widzi w połączeniu sił z Yahoo! szansę na stawienia czoła Google’owi. Jak dotąd gigant z Moutain View jest absolutnym liderem na rynku reklamy internetowej, marginalizując konkurencję. Steve Ballmer jest przekonany, że połączenie Windows Live i Yahoo! pozwoli nawiązać walkę jak równy z równym.

0
Źródło: The Independent
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.