37-calowy telewizor OLED ma być produkowany w nowej fabryce IPS Alpha

37-calowy telewizor OLED

Panasonic ujawnia swoje plany dotyczące wprowadzenia 37-calowego telewizora z panelem wytworzonym w technologii OLED. Urządzenie pojawi się na rynku w ciągu najbliższych dwóch lat.

Pierwszy telewizor japońskiego koncernu, wytworzony w technologii Organic Light-Emitting Diode (OLED) we współpracy z innym japońskim producentem – Toshibą, będzie oferować wyświetlacz o przekątnej ekranu 37 cali, a całość ma mierzyć zaledwie 2,5 centymetra grubości. Panasonic pracuje nad wydłużeniem żywotności diod, które dotąd pracują średnio przez 30 tysięcy godzin.

Celem jest uzyskanie żywotności na poziomie 50 tysięcy godzin, czyli ponad 5,5 roku. To plasuje nową technologię niemal na równi z obecnymi na rynku telewizorami plazmowymi, które mogą pracować przez 60 tysięcy godzin.

Zarówno Panasonic, jak również Toshiba i Pioneer, wspólnie pracują nad telewizorami OLED, oferującymi rozdzielczość High Definition.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.