Albatron wkracza w świat AMD – przedstawia Radeona HD 4890

Albatron, do tej pory wprowadzający na rynek wyłącznie karty nVidii, przedstawia pierwszy model konkurenta kalifornijskiej firmy - Radeona HD 4890 z 1 GB pamięci GDDR5.

Podążając śladami firm XFX i Gainward, tajwański producent sprzętu komputerowego zdecydował się sprzedawać również produkty sygnowane logiem AMD/ATI, a nie jak do tej pory – wyłącznie nVidii. Albatron zaczyna z wysokiego C, oferując najwyższy model serii 4000 – Radeon HD 4890 – jednak z referencyjnymi zegarami i referencyjnym designem.

Zatem procesor graficzny RV790 pracuje z częstotliwością 850 MHz, natomiast 1 GB pamięci GDDR5 taktowany jest zegarem 3900 MHz. W karcie znajdziemy ponadto 800 procesorów strumieniowych, 256-bitową szynę pamięci, a także obsługę bibliotek DirectX 10.1 oraz technologii CrossFireX.

W sklepach nowa karta Albatrona pojawi się na dniach, w cenie około 250 dolarów, co w przeliczeniu da kwotę powyżej 850 złotych. W Polsce jednak zapewne przekroczy ona próg 1000 złotych, przynajmniej na początku.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.