Aplikacja, która ochroni dane w firmie

Marken Systemy Antywirusowe wprowadził do swojej oferty program USB Lock, który został napisany z myślą o zabezpieczaniu cennych danych firmowych wewnątrz firmy.

Większość kradzieży nie jest dokonywana w wyniku ataku cyberprzestępców z zewnątrz na środowisko komputerowe firmy, ale przede wszystkim w wyniku wynoszenia danych przez pracowników za pomocą różnego rodzaju nośników danych. Szybki i ciągły rozwój technologiczny sprawia, iż roku na rok coraz więcej informacji można umieścić na nośnikach danych, a co za tym idzie wynieść. Informacje mogą być wynoszone nie tylko przez pracowników, którzy bezpośrednio pracują na danym komputerze, ale również przez osoby zajmujące się np. obsługą pomieszczeń, w których znajduje infrastruktura informatyczna firmy.

Dlatego też, aby śledzić w czasie rzeczywistym obieg informacji i zapobiec ich wyciekowi z komputera w firmie można zaopatrzyć się w oprogramowanie USB Lock, które umożliwia zastosowanie ograniczeń do wszelkiego rodzaju pamięci przenośnych, nadajników Bluetooth, dyskietek, CD, DVD i innych nośników danych. USB Lock występuje w dwóch wersjach w wersji ST (Standard) oraz RP (Remote Protect).

Wersja Standard USB Lock ST pozwala na indywidualną ochronę komputerów. Posiada dodatkowe funkcje zabezpieczenia danych przenoszonych na nośnikach pendrive (128 bitowe szyfrowanie danych). Umożliwia wykorzystanie określonego pendrive’a jako tokena usb.

USB Lock RP służy do zdalnego zarządzania ochroną komputerów w sieci lokalnej. Jedna konsola administracyjna może być przystosowana do obsługi nawet 1 000 komputerów. Ochrona odbywa się w czasie rzeczywistym, tzn. zmiana ustawień zabezpieczeń w konsoli znajduje natychmiastowe odzwierciedlenie na stacjach klienckich. Również informacje zwrotne w postaci alertów i komunikatów natychmiast docierają do programu zarządzającego. Opcjonalnie oprogramowanie może zostać wyposażone w dodatek USB Aware raportujący nazwy plików zapisywanych na kontrolowanych nośnikach.

Program USB Lock uruchamiany jest w tle jako usługa i zapewnia ochronę komputera nie zmniejszając jego wydajności (0% CPU) oraz nie wpływa na standardowo stosowane urządzenia usb, takie jak klawiatury, myszki, skanery itp.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.