Wykop.pl - portal, o którego kształcie decydują jego użytkownicy

Boty zaatakowały Wykop.pl

Wykop.pl staje się jednym z najbardziej opiniotwórczych serwisów w Sieci. Do tego stopnia, że zaczął nęcić spamerów, którzy za wszelką cenę chcą dobrze wypozycjonować informacje.

Wykop.pl, portal, o którego kształcie decyduje społeczność jego użytkowników, padł ofiarą zmasowanego ataku botów. Celem było wypozycjonowanie informacji na najwyższej pozycji stronie głównej serwisu. Szwindel dość szybko został wykryty przez użytkowników Wykop.pl i udokumentowany… kolejnym wykopem.

Informacja, jaką spamer chciał za wszelką cenę wypromować, była w istocie linkiem do portalu seks-randkowego. Pomógł sobie specjalnie napisanym na tę okazję botem, który zdążył założyć ponad 800 fikcyjnych kont, które pozytywnie oceniały link, pozycjonując go na najbardziej widocznym miejscu na stronie głównej. Informacja o portalu randkowym, dzięki szybkości działania skryptu, szybko tam trafiła.

Portal Wykop.pl posiada podobne zabezpieczenia antyspamowe, co większość innych witryn. Założenie konta wymaga między innymi ręczne potwierdzenia jego aktywacji poprzez mail aktywacyjny. Jak się okazało – to wciąż za mało.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.