Google obiecuje, że jak tylko wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane, na ulice Grecji niezwłocznie wyjadą samochody Street View

Brytyjczycy zablokowali samochód Google’a

Wściekli mieszkańcy miasteczka w Buckinghamshire zaatakowali samochód Google Street View, który wykonywał zdjęcia ich domów.

Brytyjska policja była zmuszona do interwencji w miasteczku Broughton po tym, jak samochód wykonujący zdjęcia dla Google Street View został zablokowany przez wściekłych mieszkańców. – To dobrze, że Google chce promować małe miejscowości. Ale takie naruszanie prywatności, zaglądanie obiektywem w moje okno, to już za wiele – mówi Paul Jacobs, jeden z mieszkańców.

Tubylcy otoczyli pojazd Google’a, nie pozwalając mu opuścić miejsca „zbrodni” do czasu pojawienia się policji, która, ku ich zaskoczeniu, udzieliła asyście kierowcy, zamiast wesprzeć wściekły tłum. Koncern z Moutain View jest zdania, że nie złamał żadnego prawa. – Bardzo starannie studiowaliśmy brytyjskie prawo. Nasze zdjęcia są wykonywane tylko z publicznych miejsc. Co więcej, udostępniliśmy narzędzie, które pozwala w łatwy sposób usunąć zdjęcia, które naruszają czyjąś prywatność – czytamy w oficjalnym oświadczeniu prasowym.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.