Czytnik e-booków dla niewidomych

Ze względu na wysokie koszty, niewiele książek jest tłumaczonych na język Braille'a. Na dodatek takie tłumaczenie zwykle podwaja grubość książki. Rozwiązaniem ma być Braille E-Book.

Jest wiele powodów, przez które niewidomi nie czytają książek. Oprócz tego najbardziej oczywistego, to również wysokie koszty i nieefektywność tłumaczenia zwykłych książek na język Braille’a. Dodatkowo te przetłumaczone zajmują zwykle dwa razy więcej miejsca od swoich „zwykłych” odpowiedników. Rozwiązaniem tego problemu jest Braille E-Book, skonstruowany przez koreańskich projektantów – Seon-Keun Park, Jin-Sun Park, Byung-Min Woo i Sun-Hye Woo.

Zaprojektowany oczywiście z myślą o niewidomych, koncept czytnika e-booków wykorzystuje technologię EAP, która dzięki elektromagnetycznemu sygnałowi, potrafi dynamicznie zmieniać kształt powierzchni symulując tekst Braille’a.

Braille E-Book znajduje się na razie we wczesnej fazie projektowania, zatem nie wiadomo kiedy mógłby pojawić się na rynku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.