Deklaracje bez e-podpisu w Pitroczny.pl

Użytkownicy bezpłatnego serwisu www.pitroczny.pl mają od piątku możliwość wysłania deklaracji podatkowych przez internet bez konieczności posiadania podpisu elektronicznego.

Podatnicy, którzy do tej pory nie rozliczyli jeszcze swoich dochodów z fiskusem, mogą złożyć swoje zeznania roczne przez Internet bez osobistego e-podpisu za pośrednictwem serwisu pitroczny.pl. Aplikacja zaprojektowana przez ekspertów z firmy Power Media powstała zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów, jest jednak prostsza od rozwiązania umieszczonego na stronie internetowej resortu.

Internauta wypełniający zeznanie podatkowe w serwisie nie musi instalować w swoim komputerze wymaganego przez ministerstwo programu Adobe Reader w wersji co najmniej 8.0, ani pobierać z internetu specjalnej wtyczki do tej aplikacji. Wystarczy, że zaloguje się do systemu pitroczny.pl i wypełni on-line interaktywny formularz, odpowiadając na proste pytania zadawane przez system.

Możliwość wysyłania przez internet gotowych deklaracji mają podatnicy składający zeznanie na formularzu PIT-37 (wraz z ulgowymi załącznikami PIT/O, PIT/D i PIT-2K). Rozliczenie roczne przesłane przez serwis pitroczny.pl na internetową bramkę resortu finansów nie wymaga poświadczenia własnym podpisem elektronicznym, ponieważ tożsamość podatnika weryfikowana jest na podstawie sześciu cech osobistych podatnika: NIP-u, pierwszego imienia, nazwiska, numeru PESEL, daty urodzenia oraz kwoty przychodu z zeznania lub rozliczenia za rok 2007.

Każdy składający zeznanie za pośrednictwem sieci otrzymuje wygenerowane przez ministerialny system Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO), które poświadcza fakt złożenia rozliczenia.

Źródło: informacja prasowa
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.