Deklaracje bez e-podpisu w Pitroczny.pl

Użytkownicy bezpłatnego serwisu www.pitroczny.pl mają od piątku możliwość wysłania deklaracji podatkowych przez internet bez konieczności posiadania podpisu elektronicznego.

Podatnicy, którzy do tej pory nie rozliczyli jeszcze swoich dochodów z fiskusem, mogą złożyć swoje zeznania roczne przez Internet bez osobistego e-podpisu za pośrednictwem serwisu pitroczny.pl. Aplikacja zaprojektowana przez ekspertów z firmy Power Media powstała zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów, jest jednak prostsza od rozwiązania umieszczonego na stronie internetowej resortu.

Internauta wypełniający zeznanie podatkowe w serwisie nie musi instalować w swoim komputerze wymaganego przez ministerstwo programu Adobe Reader w wersji co najmniej 8.0, ani pobierać z internetu specjalnej wtyczki do tej aplikacji. Wystarczy, że zaloguje się do systemu pitroczny.pl i wypełni on-line interaktywny formularz, odpowiadając na proste pytania zadawane przez system.

Możliwość wysyłania przez internet gotowych deklaracji mają podatnicy składający zeznanie na formularzu PIT-37 (wraz z ulgowymi załącznikami PIT/O, PIT/D i PIT-2K). Rozliczenie roczne przesłane przez serwis pitroczny.pl na internetową bramkę resortu finansów nie wymaga poświadczenia własnym podpisem elektronicznym, ponieważ tożsamość podatnika weryfikowana jest na podstawie sześciu cech osobistych podatnika: NIP-u, pierwszego imienia, nazwiska, numeru PESEL, daty urodzenia oraz kwoty przychodu z zeznania lub rozliczenia za rok 2007.

Każdy składający zeznanie za pośrednictwem sieci otrzymuje wygenerowane przez ministerialny system Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO), które poświadcza fakt złożenia rozliczenia.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.