Zakład będzie miał powierzchnię 200 tys. m kwadratowych i początkowo zajmie się produkcją wielkoformatowych paneli LCD

Duży spadek dochodu Microsoftu

Firma Microsoft zarejestrowała największą stratę w dochodach od 23 lat. Nie pomogła nawet fantastyczna sprzedaż konsoli Xbox 360.

Gigant z Redmond ogłosił swoje wyniki finansowe za swój trzeci kwartał fiskalny. Dochód spadł o 6% do 13,65 miliarda dolarów przy utrzymaniu wskaźnika EPS na poziomie 0,39 dolara, co udało się osiągnąć przez cięcia kosztów w Microsofcie.

Słabe (przynajmniej względnie) wyniki finansowe wynikają z coraz mniejszego popyty na komputery i serwery. Dochody z klienckiego rynku (systemu Windows) spadły o 15,6% do 3,4 miliarda dolarów. Na rynku serwerowym jest trochę lepiej: dochody wzrosły o 7% do 3,47 miliarda dolarów, po raz pierwszy w historii wyprzedzając tradycyjne systemy Windows. Najgorzej radzi sobie rynek online – dochody spadły o 14,5% do 721 miliona dolarów.

W ostatnim kwartale sprzedano 1,7 miliona konsol Xbox 360, o 30% więcej niż w poprzednim, tym niemniej dochód na tym rynku pozostał niezmiennie na poziomie 1,57 miliarda dolarów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.