GeForce GTX 275 oficjalnie zadebiutuje dopiero jutro

Fabrycznie podkręcony GeForce GTX 275 już w sklepach

Nowa karta nVidii oficjalnie zadebiutuje dopiero jutro, jednak już w sklepach pojawiła się fabrycznie podkręcona wersja firmy Zotac o nazwie GeForce GTX 275 AMP! Edition.

Fabrycznie podkręcona karta graficzna GeForce GTX 275 AMP! Edition już pojawia się w sklepach internetowych, pomimo że oficjalna premiera referencyjnego modelu odbędzie się dopiero jutro. Nowa karta jeszcze nie będzie dostępna w ciągu najbliższych dwóch tygodni, jednak już znamy jej cenę – 276 euro, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 1260 złotych. Oznacza to tyle, że referencyjne modele powinny być nieco tańsze – mogą kosztować nawet poniżej 250 euro.

Specyfikacji technicznej podkręconej karty nie znamy, jednak wiadomo, że procesor graficzny, procesory strumieniowe i 896 MB pamięci GDDR3 będą pracować z wyższymi częstotliwościami, niż w karcie referencyjnej, gdzie taktowane są zegarami odpowiednio 633, 1404 i 2268 MHz.

W wyposażeniu nowego modelu natomiast znajdziemy 448-bitową szynę pamięci, dwuslotowy system chłodzenia, a także obsługę bibliotek DirectX 10 oraz technologii PhysX, CUDA i 3-way SLI.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.