Aparat wyposażony jest w 12,3-megapikselową matrycę i 2,7-calowy, ruchomy ekran LCD

„Filmowa” lustrzanka dla amatora

Nikon zaprezentował nową lustrzankę cyfrową. Aparat, podobnie jak konkurencyjny 500D Canona, będzie oferował możliwość nagrywania klipów wideo.

Nikon D5000, najnowsza lustrzanka tego producenta, umożliwi nagrywanie filmów HD. To odpowiedź na podobną funkcję w konkurencyjnym Canonie 500D (zbieżność nazw, zapewne, przypadkowa). Aparat wyposażony jest w 12,3-megapikselową matrycę i 2,7-calowy, ruchomy ekran LCD. Zdjęcia można wykonywać w zakresie czułości ISO od 200 do 3 200. Urządzenie wyposażono w port HDMI.

D5000 to lustrzanka dla mniej zaawansowanych fotoamatorów. Oferuje różnorakie tryby tematyczne zarówno do nagrywania filmów, jak i wykonywania zdjęć. Oczywiście, automat można wyłączyć.

Korpus aparatu ma kosztować 3 500 zł, a w zestawie z obiektywem 15-55VR – 3 900 zł. Na rynku powinien się pojawić na początku maja.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.