Gigabyte GA-M720-US3

Gigabyte GA-M720-US3 to płyta główna formatu ATX przeznaczona dla procesorów AMD z podstawką AM2+. Konstrukcja płyty opiera się na pojedynczym układzie sterującym Nvidia nForce 720D. Chipset obsługuje nowe procesory AM2+ z serii Phenom II. Płyta ma cztery sloty dla maksymalnie 16 GB pamięci DDR2 1066 MHz, tyle samo złączy PCI, dwa PCI Express x1 dla kart rozszerzeń oraz jedno PCI Express x16 w wersji 2.0.
Gigabyte GA-M720-US3

Company of Heroes to gra bardziej zależna od karty graficznej, niż innych komponentów.

Company of Heroes to gra bardziej zależna od karty graficznej, niż innych komponentów.

Zintegrowany z chipsetem kontroler obsługuje sześć wewnętrznych złączy dla napędów SATA2 oraz jedno IDE. Niestety płyta nie ma zewnętrznego złącza eSATA, które staje się coraz bardziej popularne. Do urządzeń zewnętrznych dostępne jest aż dwanaście złączy USB 2.0, z czego aż osiem znajduje się na tylnym panelu. Poza tym płyta ma zintegrowany kontroler FireWire, który dysponuje aż trzema złączami, w tym dwa znajdują się na tylnym panelu. Komunikację ze światem zewnętrznym zapewnia kontroler sieci Gigabit LAN. Za generowanie dźwięku odpowiada ośmiokanałowy układ Realtek ALC888.

Niezbyt rozbudowane chłodzenie średnio radzi sobie z odprowadzaniem ciepła.

Niezbyt rozbudowane chłodzenie średnio radzi sobie z odprowadzaniem ciepła.

Na uwagę zasługuje funkcjonalny i dobrze zabezpieczony przed awarią BIOS, który możemy łatwo aktualizować bez koniczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Również dołączone do płyty aplikacje do monitoringu i overclockingu oferują duże możliwości i są przyjemne w użytkowaniu. Urządzenie możemy kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Niestety odbija się to na bardzo ubogim wyposażeniu dodatkowym dołączonym do zestawu z płytą.

Wynik Gigabyte'a jest przeciętny. Do komfortowego słuchania muzyki musimy nabyć lepszą kartę.

Wynik Gigabyte’a jest przeciętny. Do komfortowego słuchania muzyki musimy nabyć lepszą kartę.