GT200 to sztandarowy produkt Nvidii. Ma pozwolić firmie na zachowanie palmy pierwszeństwa w zakresie wydajności oraz zostawić daleko w tyle konkurentów w klasie high-end.

GT300 – procesor graficzny nowej generacji

Po tym, jak w ostatnich czasach nVidia przedstawiała wyłącznie tzw. odgrzewane kotlety i kilkukrotnie zmieniała nazwy swoich kart, tym razem zapowiada coś nowego - układ GT300.

Kalifornijski producent przygotowuje nowy układ graficzny o nazwie GT300, który ma obsługiwać biblioteki DirectX 11, OpenGL 3.1 i OpenCL, a także posiadać 512 procesorów strumieniowych, ułożonych w szesnastu grupach po 32 shadery. Nowa architektura nie jest jednak podobna do tej wykorzystanej w układzie GT200, gdzie wykorzystywane są jednostki SIMD (Single-Instruction, Multiple Data). W układzie GT300 zadania realizują jednostki MIMD (Multiple-Instruction, Multiple Data), potrafiące realizować proste i/lub złożone funkcje, w zależności od potrzeb.

Nowy procesor graficzny nVidii nie został jeszcze ukończony, zatem nie ma mowy o dokładniejszej specyfikacji, w tym częstotliwości pracy, jednak dobrze wiedzieć, że kalifornijski producent pracuje nad czymś nowym.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.