GT200 to sztandarowy produkt Nvidii. Ma pozwolić firmie na zachowanie palmy pierwszeństwa w zakresie wydajności oraz zostawić daleko w tyle konkurentów w klasie high-end.

GT300 – procesor graficzny nowej generacji

Po tym, jak w ostatnich czasach nVidia przedstawiała wyłącznie tzw. odgrzewane kotlety i kilkukrotnie zmieniała nazwy swoich kart, tym razem zapowiada coś nowego - układ GT300.

Kalifornijski producent przygotowuje nowy układ graficzny o nazwie GT300, który ma obsługiwać biblioteki DirectX 11, OpenGL 3.1 i OpenCL, a także posiadać 512 procesorów strumieniowych, ułożonych w szesnastu grupach po 32 shadery. Nowa architektura nie jest jednak podobna do tej wykorzystanej w układzie GT200, gdzie wykorzystywane są jednostki SIMD (Single-Instruction, Multiple Data). W układzie GT300 zadania realizują jednostki MIMD (Multiple-Instruction, Multiple Data), potrafiące realizować proste i/lub złożone funkcje, w zależności od potrzeb.

Nowy procesor graficzny nVidii nie został jeszcze ukończony, zatem nie ma mowy o dokładniejszej specyfikacji, w tym częstotliwości pracy, jednak dobrze wiedzieć, że kalifornijski producent pracuje nad czymś nowym.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.