Produkt pracuje w oparciu o system operacyjny Windows Mobile 6.5 Professional

Hybryda telefonu satelitarnego i komórki coraz bliżej

Na tegorocznych targach CTIA w Las Vegas firma Elektrobit zaprezentowała pierwsze na świecie urządzenie, będące hybrydą telefonu satelitarnego i komórki.

Targi CTIA służą do przedstawienia najnowszych rozwiązań teleinformatycznych dla branży mobilnej. Obecnie, większość telefonów satelitarnych wyróżnia się pokaźnymi gabarytami, ale firmie Elektrobit udało się zmniejszyć rozmiary, głównie dzięki usunięciu zewnętrznej anteny. Produkt pracuje w oparciu o system operacyjny Windows Mobile 6.5 Professional. Dysponuje czterozakresowym GMS/EDGE, Wi-Fi i Bluetoothem. Może pracować w sieci satelitarnej Terrestar 2.2 GHz. Ponadto posiada aparat cyfrowy 3 Mpix, slot na karty pamięci microSD oraz funkcję nawigacji GPS. Urządzenie wyposażono w 100MB wewnętrznej pamięci.

Na razie brak bliższych informacji o przewidywanej cenie ani konkretnym terminie pojawienia się urządzenia na rynku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do końca roku produkt może znaleźć się w sprzedaży.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.