Intel debiutuje na liście najbardziej etycznych firm

Firma Intel trafiła na listę 99 najbardziej etycznych korporacji według instytutu Ethisphere. W zestawieniu nie znajdziemy konkurencji, czyli AMD i Nvidii.

Instytut Ethisphere opublikował listę najbardziej etycznych firm świata. Tegoroczne zestawienie obejmuje 99 korporacji. Co ciekawe, w tym roku debiutuje na nim firma Intel. Znajdziemy tam też już stałych bywalców tej listy, czyli firmy: Dell, HP, Xerox, Oracle, Texas Instruments, Google, Vodafone, T-Mobile, Time Warner, Starbucks, McDonald’s, PepsiCo, Henkel i BMW. Nie ma na niej największych konkurentów Intela, czyli AMD i Nvidii. Zabrakło również Apple’a.

Listę Ethisphere tworzy komitet prawników, profesorów, przedstawicieli rządowych i organizacji pozarządowych. Analizują społeczność wewnątrz firmy, odpowiedzialność spoczywającą na pojedynczym pracowniku, innowacje i usprawnienia, jakie firma wprowadza do naszego codziennego życia oraz stosunek do konkurencji a także historię wykroczeń prawnych.

Lista znajduje się pod tym adresem.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.