Klasyczna Nokia 6216 do bezprzewodowych płatności

Nokia zapowiada wprowadzenie swojego trzeciego telefonu z technologią NFC, dzięki której można użyć urządzenia jako bezkontaktowego identyfikatora czy karty kredytowej.

Telefon 6216 Classic to trzeci model fińskiego producenta wyposażony w technologię komunikacji bliskiego zasięgu – Near Field Communication (NFC), jednak pierwszy, w którym technologia jest bezpośrednio powiązana z kartą SIM. Dzięki temu telefon można wykorzystać do bezkontaktowych i bezpiecznych transakcji (w tym biletów elektronicznych), przechowywania danych karty kredytowej i debetowej czy też jako karty dostępu na przykład w pracy. Wszystko oczywiście w ramach usług dostarczanych przez odpowiednie podmioty.

Poza tym wyposażenie telefonu 6216 Classic jest raczej standardowe – znajdziemy tu 2-calowy wyświetlacz, łączność 3G, Bluetooth, 2-megapikselowy aparat fotograficzny, radio FM, odtwarzacz multimedialny, 2,5-milimetrowe wyjście słuchawkowe oraz gniazdo kart pamięci, radzące sobie z kartami microSD o pojemności do 8 GB.

Nokia planuje rozpocząć sprzedaż nowego modelu na „wybranych rynkach” w trzecim kwartale 2009 roku. Cena wynosi 150 euro przed opodatkowaniem, co oznacza, że w Polsce końcowa cena na pewno przekroczy kwotę 900 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.