Częstotliwość odświeżania nowego e-papieru ma wynieść 0,8 sekundy, co umożliwi pisanie notatek

Kolorowy papier elektroniczny Bridgestone

Firma Bridgestone prezentuje papier elektroniczny, który nie tylko wyświetla obraz w kolorze, ale korzysta również z dotąd niespotykanej funkcji - możliwości pisania notatek.

Technologia wytwarzania kolorowego papieru elektronicznego została zademonstrowana na wystawie w Tokio przez firmę Bridgestone. Na uwagę zasługuje dotąd nieosiągalna dla innych czytników e-booków funkcja tabletu – możliwość zapisywania notatek, zaznaczania czy rysowania dzięki dedykowanemu rysikowi. Wyświetlacz ten jest zbudowany z e-papieru Bridgestone QR-LPD (Quick Response – Liquid Powder Display), kolorowego filtra oraz tabletu opartego na elektromagnetycznej indukcji, który dostarcza firma Wacom.

Częstotliwość odświeżania nowego e-papieru ma wynieść 0,8 sekundy, co w porównaniu z poprzednim modelem, który odświeżał obraz co 15 sekund, jest znakomitym wynikiem. Nieco gorsza jest natomiast żywotność tej technologii, bowiem papier elektroniczny Bridgestone wytrzyma od 200 tysięcy do miliona odświeżeń.

Nie wiemy, kiedy ten 13-calowy czytnik e-booków pojawi się na rynku. Nie znamy również jego ceny, jednak z pewnością będziemy śledzić postępy firmy Bridgestone.

Więcej zdjęć możecie obejrzeć w serwisie Akihabara.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.