Konica Minolta magicolor 1650EN

archiwum
Stosunkowo nieduża kolorowa drukarka laserowa wyposażona w podajnik o pojemności 200 arkuszy, odbiornik na 100 arkuszy i kartę sieciową Fast Ethernet. Czteroprzebiegowa konstrukcja skutkuje bardzo niską szybkością druku w kolorze, natomiast szybkość w odcieniach czerni jest przeciętna. Warto za to

Zobacz cały ranking:

Najpoważniejszą wadą tej stosunkowo niewielkiej drukarki laserowej jest niska szybkość druku w kolorze. Z powodu zastosowania mechanizmu czteroprzebiegowego wydruk w kolorze trwa w przybliżeniu czterokrotnie dłużej, niż w odcieniach szarości. Warto natomiast zauważyć wysoką jakość wydruków. Kolory są prawidłowo odwzorowane, drobne czcionki wyraźnie widocznie, a zakłócenia na jednolitych powierzchniach bardzo małe. Sterowniki PCL 6 PostScript 3 zawierają raczej przeciętny zestaw funkcji. Ciekawszą opcją są osobne ustawienia jakości druku dla tekstu, grafiki i obrazów.

Wydruk dokumentu graficznego trwa dosyć długo. To cecha drukarki czteroprzebiegowej.

Wydruk dokumentu graficznego trwa dosyć długo. To wina drukarki czteroprzebiegowej.

Urządzenie ma tylko jeden podajnik na 200 arkuszy i odbiornik o pojemności 100 arkuszy. Można dokupić dodatkową kasetę na 500 arkuszy. Oprócz interfejsu USB komunikację umożliwia karta LAN Fast Ethernet. Komfort obsługi poprawia dwuwierszowy wyświetlacz tekstowy, niestety bez podświetlenia.

Również teksty w kolorze drukują się długo. Jedynie Samsung jest tak samo wolny.

Również teksty w kolorze drukują się długo. Jedynie Samsung jest tak samo wolny.

W trybie gotowości drukarka pobiera 13,4 W. Po przejściu w tryb uśpienia pobór mocy spada do 9,4 W, co jest przeciętną wartością. Dostępna jest również wersja 1650EN-d, wyposażona w moduł druku dwustronnego (duplekser), cięższa o 4 kg i droższa o połowę.