Mazda RX-8 kontrolowana za pomocą iPoda Touch

Mazda RX8 kontrolowana za pomocą iPoda

Większość komputerów samochodowych koncentruje się wokół dostępu do Internetu, potężnego systemu dźwiękowego, czy też nawigacji GPS. Jon Over poszedł jednak o krok dalej...

Należąca do Jona Overa Mazda RX-8 z 2004 roku, skądinąd piękny samochód, jest podłączona do Internetu przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu i może być zdalnie zarządzana za pomocą iPoda Touch lub iPhone’a.

Komputer o nazwie Alix-1, który jest na tyle szybki aby uruchomić Linuksa i rozdzielić łączność 3G na kilku klientów WiFi, ale również pobiera na tyle mało mocy, żeby mógł pracować przez długi okres na baterii, jest podłączony do interfejsu OBD-II w samochodzie RX-8, więc ma dostęp do prędkości, obrotów, temperatury zasysanego powietrza, obciążenia silnika, poziomu paliwa i innych.

Co więcej, Jon może otworzyć samochód bez pomocy kluczyków, korzystając z systemu RFID, który chirurgicznie wszczepił sobie w lewe ramię.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.