Vine działa niczym Gadżet na Pulpicie, który wyświetla mapę powiązanej z nami społeczności

Microsoft eksperymentuje z Web 2.0, tworzy aplikację Vine

Microsoft coraz agresywniej atakuje rynek online. Właśnie ruszyły betatesty nowej usługi, która ma łączyć funkcjonalności Twittera i Facebooka z domieszką kilku własnych pomysłów.

Vine to lokalny, spersonalizowany system komunikacji i powiadomień, czyli, innymi słowy, aplikacja, która na bieżąco informuje o wydarzeniach związanych z naszą rodziną, przyjaciółmi czy współpracownikami. Vine działa niczym Gadżet na Pulpicie, który wyświetla mapę powiązanej z nami społeczności. Umożliwia wysyłanie i odbieranie krótkich notek, które potem nasze kontakty mogą przeglądać zarówno na ekranie komputera, jak i telefonu komórkowego. Aplikacja potrafi integrować się z serwisami Twitter i Facebook.

Vine na razie jest w fazie beta-testów. Każdy, kto chce pomóc Microsoftowi w wyłapywaniu ostatecznych błedów, lub po prostu zobaczyć wersję beta aplikacji, powinien się zalogować na stronę www.vine.net.

0
Źródło: The Seattle Times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.