Teraz czekamy na oficjalne potwierdzenie informacji zawartych w ofercie pracy

Microsoft już pracuje nad Windows 8?

Oferta posady w firmie Microsoft, oprócz informacji o usprawnieniu silnika siódmej wersji systemu Windows, ujawnia również fakt rozpoczęcia prac nad kolejną wersją systemu.

Na stronie Microsoftu pojawiła się oferta pracy dla „Lead Software Development Engineer in Test”, czyli nieco prościej – pracownika testującego oprogramowanie. Nie to jest jednak najciekawsze w tej sytuacji, a informacje jakie niesie ze sobą treść tego ogłoszenia.

Mianowicie Microsoft chce usprawnić jądro systemu Windows 7, ale również „wkrótce rozpocząć prace nad głównymi ulepszeniami dla Windows 8, w tym innowacyjnymi funkcjami, które zrewolucjonizują dostęp do plików w firmowych oddziałach”. Co więcej, pełna wersja „Siódemki” ma być gotowa do zainstalowania do września 2009 roku, jak wynika z ogłoszenia.

Jak poprzednio informowaliśmy, następca systemu Windows 7, którego wersja RC już niedługo powinna zostać wydana, ma pojawić się w 2012 roku. Miejmy nadzieję, że przed 21 grudnia, kiedy to Majowie przewidują zakończenie naszego świata.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.