Czasem najprostsze pomysły są najbardziej innowacyjne

Myszka dla osób z zaburzeniami ruchu

Źródła z różnych serwisów podają, że projektant Microsoftu skonstruował "rewolucyjną" myszkę dla ludzi mających problemy z koordynacją ruchową, ale również dla osób starszych.

Mike LaManna, jeden z projektantów w firmie Microsoft, wynalazł ponoć „rewolucyjną” myszkę komputerową, dla osób z zaburzeniami koordynacji, procesów poznawczych czy po prostu osób starszych, które mają problem z odpowiednim trzymaniem i prowadzeniem myszki. Z pomocą jednego ze strategów Microsoftu, LaManna utworzył prototyp jego specjalistycznej myszki, najzwyczajniej w świecie przyklejając plastikowy pierścień przy tylnej krawędzi lewego przycisku myszy.

W ten sposób myszka pomoże utrzymać palce na odpowiednich przyciskach, nie pozwalając się im ześlizgiwać. Prototyp urządzenia został już przetestowany przez uczniów szkół w regionie North Tonawanda oraz Bellevue.

LaManna dał proste wskazówki, jak rodzice i nauczyciele sami mogą skonstruować podobną myszkę, używając niemal każdego materiału, jak plastik, rzep lub po prostu jakiegoś elementu zabawki dziecka, który może być przyklejony do przycisku myszy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.