Najmniejsze na świecie rozwiązanie NAS

Pamięć masowa o nazwie Thecus N0204 miniNAS to według producenta najmniejsze rozwiązanie NAS na świecie, mierzące zaledwie 132 x 88 x 63 milimetry.

Mało znana firma z siedzibą w Taipei – Thecus – zapowiada właśnie wprowadzenie na rynek najmniejszego na świecie rozwiązania typu Network Attached Storage (NAS), które mierzy zaledwie 132 x 88 x 63 milimetry. Urządzenie posiada dwie zatoki na 2,5-calowe dyski twarde SATA, które można wymieniać bez przerywania pracy i odłączania zasilania. Dyski o łącznej pojemności do 1 TB można połączyć ze sobą w konfiguracji RAID 0, 1, ale również w macierzy JBOD.

Ponadto w wyposażeniu znajdziemy port Ethernet, opcjonalnie łączność WiFi 802.11b/g, a także dwa złącza USB – przednie w standardzie 2.0 i tylne w standardzie 1.1. Pamięć można wykorzystać jako serwer iTunes, dzięki obsłudze protokołu uPnP AV (Audio-Video) oraz DLNA.

Co prawda nie wiemy jeszcze kiedy nowe urządzenie tajwańskiego producenta pojawi się na rynku i ile będzie kosztować, ale więcej informacji na jego temat znajdziecie tutaj.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.