Najszybsza stacja SSD firmy Corsair

Producent z Fremont aktualizuje swoją ofertę pamięci masowych o nową 2,5-calową stację SSD o pojemności 256 GB, która oferuje prędkość zapisu danych na poziomie 170 MB/s.

Corsair rozszerza swoją linię pamięci masowych o 256-gigabajtową stację SSD, która jest jednocześnie najbardziej pojemnym i najszybszym modelem w ofercie firmy z Fremont. Tak jak poprzednia stacja o pojemności 128 GB, nowy model również opiera się na układach MLC NAND Samsunga, ale posiada całkiem nowy kontroler oraz 64-megabajtowy bufor pamięci.

Nowa stacja oferuje dzięki temu znacznie wyższe prędkości zapisu i odczytu danych, które wynoszą teraz odpowiednio 170 i 200 MB/s. To ponad dwa razy szybciej, niż poprzedni model, który oferował prędkości 90 dla odczytu i 70 MB/s dla zapisu danych.

Corsair oczywiście nie „zawiódł” w kwestii kosztów. Stacja SSD o nazwie S256 i pojemności 256 GB będzie kosztować 750 dolarów, czyli ponad 2500 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.