Nvidia strofuje Intela

Bill Dally, były dyrektor działu informatyki na Uniwersytecie w Stanford, obecnie pracownik Nvidii, krytykuje szumnie zapowiadany przez Intela układ graficzny Larabee.

Zdaniem Billa Dally’ego, zatrudnionego przez Nvidię naukowca z Uniwestetu w Stanford, firmy AMD i Intel osiągnęły szczyt swoich możliwości, jeśli chodzi o zwiększanie wydajności rdzenia procesora. Dally twierdzi, że obie firmy powinny skupić się na zwiększaniu ilości rdzeni, zamiast podkręcaniu ich pojedynczych egzemplarzy. Oczywiście, naukowiec nie mógł nie wspomnieć o produktach własnej firmy – chipy zainstalowane na kartach GeForce składają się z kilkuset wyspecjalizowanych procesorów, co przekłada się na znacznie większą moc obliczeniową.

Dally poświęcił szczególną uwagę szumnie zapowiadanemu przez Intela układowi graficznemu Larrabee, który będzie się składał z wielu prostych procesorów, zgodnych z architekturą x86. – Zgodność z poprzednimi procesorami to ciekawy pomysł, ale architektura x86 jest już przestarzała. Zestaw instrukcji jest przestarzały, i niepotrzebnie tylko będzie zajmował miejsce w procesorze – mówi naukowiec.

0
Źródło: The New York Times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.