Tańsze odtwarzacze oczywiście mogą nie posiadać większości interesujących funkcji, jak na przykład BD-Live

Odtwarzacze Blu-Ray za 99 dolarów już w wakacje?

Standard High Definition z pewnością jest nowoczesny, modny i postępowy, jednak wciąż nie zadomowił się na stałe na rynku mainstream, czego główną przyczyną jest cena. To jednak ma się zmienić.

Ceny odtwarzaczy Blu-Ray, choć w ostatnim roku znacznie zmalały, to wciąż są głównym powodem tego, że standard High Definition nie jest powszechnym zjawiskiem w domu zwykłego Kowalskiego. To jednak wkrótce ma się zmienić, dzięki decyzji stowarzyszenia Blu-Ray Disc Association, które postanowiło przyznać chińskim firmom licencje na technologię Blu-Ray. Te oczywiście niezwłocznie będą w stanie dostarczyć nowiutkie i bardzo tanie odtwarzacze.

Według Marka Leathana, przedstawiciela firmy Samsung, decyzja ta znacznie przyspieszy pojawienie się na rynku odtwarzacza Blu-Ray, który będzie kosztować „magiczne” 99 dolarów (około 350 złotych). W Stanach Zjednoczonych taki produkt miałby zadebiutować już podczas tegorocznych wakacji.

O dziwo na polskim rynku, (prawie) nowy odtwarzacz Blu-Ray firmy Samsung można już kupić w cenie 420 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.