OKI B2200

archiwum
Ta niewielka monochromatyczna drukarka laserowa przypomina urządzenia atramentowe umiejscowieniem głównego podajnika papieru oraz umieszczonym z przodu wyłącznikiem. Szybkość druku jest przeciętna, można też mieć zastrzeżenia do jakości wydruków. Rozdzielenie kasety z tonerem i bębna teoretycznie

OKI B2200 to niewielka i lekka (4,8 kg) monochromatyczna drukarka laserowa. Pod względem umiejscowienia głównego podajnika papieru oraz umieszczonym z przodu wyłącznikiem przypomina urządzenia atramentowe. Szybkość druku jest przeciętna. Wydrukowanie 10-stronicowego dokumentu PDF zawierającego tekst i grafikę trwa ponad 43 s. Można mieć pewne zastrzeżenia do jakości wydruków. Cienkie linie i małe czcionki są dobrze widoczne, lecz na jednolitych powierzchniach można zauważyć zakłócenia.

Z niewielkimi rozmiarami urządzenia związana jest skromna pojemność podajnika i odbiornika papieru. Półotwarta taca na papier mieści tylko 150 arkuszy, a odbiornik jedynie 30 kartek układających się stroną zadrukowaną do góry. Drukarkę wyposażono również w podajnik uniwersalny na jedną kartkę lub kopertę. Rozdzielenie kasety z tonerem i bębna teoretycznie obniża koszty druku. Trzeba jednak uważać na toner rozsypujący się podczas wymiany kasety. Standardowa kaseta z tonerem wystarcza do wydrukowania 2000 str., a bęben światłoczuły ma wydajność 15000 str. Wraz z drukarką użytkownik otrzymuje toner startowy na 1000 str. Brak wyświetlacza rekompensuje sterownik GDI z kilkoma rzadko spotykanymi opcjami jak np. ustawianie sposobu cieniowania jednolitych powierzchni. W trybie gotowości drukarka jest bezgłośna i pobiera ok. 4,7 W.

OKI ma w ofercie podobny model B2400 różniący się sterownikami PCL i PostScript zamiast GDI, a także obecnością portu równoległego. Model B2400n wyposażony dodatkowo w kartę sieciową Fast Ethernet.