YouTube wkrótce zaleje fala materiałów filmowych dostarczonych przez Time Warner

Pełnometrażowe filmy za darmo w YouTube’ie?

Sony potwierdza, że negocjuje warunki umowy z serwisem YouTube, na którym miałyby się znaleźć pełnometrażowe filmy z wytwórni Sony Pictures Television, dostępne za darmo.

Jeśli umowa zostanie sfinalizowana, będzie to pierwszy tego typu przypadek, gdzie główny producent i dystrybutor filmów w Stanach Zjednoczonych, udostępni swoje pełnometrażowe filmy całkowicie z darmo. Oczywiście coś za coś – użytkownicy prawdopodobnie będą skazani na pojawiające się w trakcie emitowania filmów reklamy. „Prowadzimy rozmowy z YouTube” – zadeklarowała Paula Askanas, rzeczniczka Sony Pictures Television, jednak nie podała szczegółów. YouTube na razie milczy w tej sprawie.

Sony Pictures już udostępniło 60 starszych filmów i programów telewizyjnych na stronie Crackle.com, natomiast w serwisie Hulu, należącym do NBC Universal i News Corp., również znajduje się mnóstwo pełnometrażowych filmów z reklamami w tle.

Swoją porcję filmów i programów telewizyjnych w serwisie YouTube umieściła także wytwórnia MGM (Metro-Goldwyn-Mayer), jednak nie ma żadnych planów rozszerzenia tego przedsięwzięcia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.