Nowe karty mają pobierać maksymalnie 80W mocy

Pierwsza karta z technologią 40 nm już w sklepach

Dwaj dostawcy kart graficznych - HIS i Connect3D - już przygotowały swoje wersje pierwszego modelu z GPU wytworzonym w technologii 40 nm. Cena poniżej 100 dolarów.

Dosłownie za parę dni na półkach sklepowych powinny pojawić się pierwsze karty graficzne wytworzone w technologii 40 nanometrów – a wszystko to za sprawą firm Connect3D i HIS, które już przygotowały swoje wersje modelu AMD ATI Radeon HD 4770. Po ujawnianiu specyfikacji i ceny nowego Radka, przyszła pora na zaprezentowanie jej wyglądu. Jako, że karty obydwu w/w producentów są niemal identyczne, śmiemy przypuszczać, że to co widzicie na zdjęciu obok, to referencyjny design AMD.

Dla zapominalskich, pierwsza karta graficzna z procesorem wytworzonym w technologii 40 nm posiada 640 procesorów strumieniowych, 128-bitową szynę pamięci, 512 MB pamięci GDDR5, dwa złącza DVI, dwuslotowy system chłodzenia, a także obsługuje technologie CrossFireX i biblioteki DirectX 10.1. Zegary natomiast ustawiono na 750 i 3200 MHz odpowiednio dla GPU i pamięci.

Nowe karty graficzne zarówno Connect3D, jak i HIS powinny pojawić się w sklepach na dniach, w sugerowanych cenach 99 dolarów (około 350 złotych).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.