Pierwsze odtwarzacze CBHD już na rynku

Chińskie firmy TCL oraz Shinco oficjalnie wprowadziły do sprzedaży stacjonarne odtwarzacze w chińskim standardzie wysokiej rozdzielczości CBHD.

Format CBHD (China Blue High-Definition) w zamyśle twórców nie jest konkurencją dla Blu-ray, ponieważ jest adresowany do innego segmentu rynku, głównie z powodu znacznej różnicy w cenie odtwarzaczy, która sięga 40%. Li Dongsheng, prezes TCL Corp. uważa, że jeszcze w tym roku firma sprzeda 10 milionów odtwarzaczy CBHD. Wynik ten jest wielce prawdopodobny, wziąwszy pod uwagę wielkość rynku. Firma Warner Bros już zapowiedziała, że tylko w tym roku planuje wydanie 100 tytułów filmów w formacie CBHD. Koszt zakupu jednego krążka z filmem to od 7,25$ do 10,15$.

Ocenia się, że do końca tego roku telewizor HD będzie w posiadaniu 27 milionów gospodarstw domowych w Chinach. W przyszłym roku ta liczba ma wzrosnąć do 47 milionów, aby osiągnąć 72 miliony w roku 2011.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.